• Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov

• Školné MŠ

Obecné zastupiteľstvo vydáva všeobecné záväzné nariadenie, ktorým sa stanovuje výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v materskej škole. Týmto nariadením sa upravuje výška príspevku na 15€.

Od 10/2022 do 15. v danom mesiaci.

IBAN:SK8102000000001671497251

Variabilný symbol

Do poznámky-meno dieťaťa + MŠ

• Príspevok na čiastočnú úhradu výdavkov

• Za pobyt dieťaťa v materskej škole prispieva zákonný zástupca mesačne na čiastočnú úhradu výdavkov materskej školy. Výšku mesačného príspevku za pobyt dieťaťa v materskej škole určuje zriaďovateľ všeobecne záväzným nariadením. Výška príspevku je 10€ mesačne.

Príspevok v materskej škole sa neuhrádza za dieťa:

1. ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky,
            2. ak zákonný zástupca dieťaťa predloží riaditeľke materskej školy doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi, a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi,
            3. ktoré je umiestnené v materskej škole na základe rozhodnutia súdu,
            4. ktoré má prerušenú dochádzku do materskej školy na viac ako 30 po sebe nasledujúcich dní z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom,
            5. ktoré nedochádzalo do materskej školy v čase školských prázdnin alebo bola prerušená prevádzka materskej školy zapríčinená zriaďovateľom alebo inými závažnými dôvodmi. V týchto prípadoch uhrádza zákonný zástupca pomernú časť určeného príspevku.

Príspevok sa uhrádza:

do 15. dňa v kalendárnom mesiaci na číslo účtu:

SK81 0200 0000 0016 7149 7251

s uvedením variabilného symbolu dieťaťa, do správy pre prijímateľa uvedie zákonný zástupca meno a priezvisko dieťaťa + MŠ.