• Zápis detí do materskej školy na šk. rok 2024/2025

Zápis detí do materskej školy na šk. rok 2024/2025

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Horné Orešany po dohode so zriaďovateľom oznamuje rodičom, že zápis detí na predprimárne vzdelávanie v materskej škole na školský rok 2024/2025 sa uskutoční v termíne:

01.05.2024 – 15.05.2024

v čase od 8.00 – 15.00hod. v budove materskej školy.

Na predprimárne vzdelávanie v materských školách sa prijímajú deti v zmysle § 59  zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Prijímanie detí na predprimárne vzdelávanie do materskej školy je limitované kapacitnými možnosťami materskej školy.

Dieťa sa na predprimárne vzdelávanie prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorú podáva zástupkyni materskej školy. Žiadosť o prijatie podpisujú obaja zákonní zástupcovia.

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie pošlite elektronickou formou (od 01.05.2024), ktorú nájdete na webstránke: https://mshorneoresany.edupage.org/, vytlačenú, podpísanú a potvrdenú od všeobecného lekára pre deti a dorast s údajom o povinnom očkovaní prineste do MŠ                                          od 02.05.2024-15.05.2024.

Alebo:

Písomnú žiadosť si môžete prevziať v materskej škole a po vyplnení a potvrdení o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast s údajom o povinnom očkovaní odovzdať v stanovenom termíne.

Na zápis si treba priniesť rodný list dieťaťa.

Podmienky prijímania detí na predprimárne vzdelávanie

Prednostne sa prijímajú:

• deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné, t.j. deti, ktoré dosiahnu 5 rokov veku do 31. augusta príslušného kalendárneho roka.
            • deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie, t.j. deti, ktoré dovŕšia 4 roky do 31. augusta príslušného kalendárneho roka.

Ostatné podmienky prijímania, ktoré sa budú uplatňovať v prípade, ak počet evidovaných žiadostí na predprimárne vzdelávanie bude vyšší ako voľná kapacita materskej školy:

• dieťa narodené do 31.8.2021,
            • dieťa s trvalým pobytom v Horných Orešanoch,
            • dieťa, ktorého rodičia podali žiadosť o predprimárne vzdelávanie v materskej škole v dvoch po sebe nasledujúcich rokoch,
            • dieťa, ktorého súrodenec už navštevuje materskú školu,
            • dieťa, ktoré je v starostlivosti jedného zákonného zástupcu.

Do materskej školy sa prijímajú deti, ktoré majú vytvorené základné hygienické a sebaobslužné návyky (pýta sa na WC, vie si umyť ruky s vyhrnutými rukávmi, vie sa samostatne najesť a napiť z pohára, vie sa aspoň čiastočne obliecť, obuť).

Rozhodnutie o prijatí/neprijatí dieťaťa do materskej školy a určení adaptačného alebo diagnostického pobytu bude rodičom odovzdané do 15. júna 2024.

Každý rodič je povinný si toto rozhodnutie prevziať v stanovenom termíne.