• Textová podstrana

• Informácie o škole

Materská škola je trojtriedna s celodennou výchovou a vzdelávaním.

Prevádzka v materskej škole je od 6,20 do 16,30 hod. V školskom roku 2023/2024 je zapísaných  54 detí.

Pedagogickí zamestnanci:

Prevádzková zamestnankyňa:

Upratovačka

Eva Voleková

Zriaďovateľom MŠ je obec Horné Orešany, od 01.07.2002 bola MŠ pričlenená k právnemu subjektu Základná škola s materskou školou Horné Orešany.

Materská škola pracuje podľa Štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie a Školského vzdelávacieho programu Detský úsmev.  Základný obsah predprimárneho vzdelávania je stanovený tak, aby v náväznosti na súčasné trendy vo vzdelávaní zodpovedal cieľom a zámerom predprimárneho vzdelávania, doviesť každé dieťa na konci jeho predprimárneho obdobia k tomu, aby v rozsahu svojich osobnostných predpokladov získalo veku primeranú fyzickú, psychickú a sociálnu samostatnosť a základy kompetencií dôležitých pre jeho ďalší rozvoj a učenie, pre život a vzdelávanie. Zameranie materskej školy je na všestranný harmonický rozvoj dieťaťa so zreteľom na individuálne osobitosti dieťaťa, rešpektovanie hrového obdobia v živote dieťaťa.